Telefon: 0216 362 8829 - 409 1955 E-mail: nurettin252@hotmail.com

Haber Detayları

Güncel Haber ve Duyuruları Takip Edebilir siniz.

 

Saçımı satmak istiyorum diyen bir çok bayan arkadaşlara çok güzel para teklifimiz ve saçm modeli sunuyoruz. Saçları uzun olan bayanların kestirmeye karar verdiklerinde hem para kazanıyorlar hemde yeni saç modellerini seçebilme imkanı sunuyoruz. Bu konuda yüzlerde müşterimize hizmet vermkle beraber mutlu olmaları bizleri oldukça sevindiriyor. İnsanların saçlarını kestirmeleri oldukça doğal bir olaydır, ancak hem para kazanmak ve hemde yeni bir modelden bahsetmek onlar için çok sevindirici oluyor.

Geçmiş zamanlarda bayanlar saçlarını değil kestirmek bir saç modeli bile yaptırmak için uğraştıkların söyleniyor. Günümüzde saçlarını kestirmek ve yeni model yaptırmak isteyen bayanlar için çok cazip teklifler sunuyoruz. Türkiyenin bir çok farlı ilinden arayan arkadaşları bu konuda bilgilendiriyoruz. İsteyen arkadaşımız bulunduğu yerde saçlarını kestirerek bizlere gönderebilir. Aynı gün gönderilen saç gr ve uzunluk değerleri alındıktan sonra hesabına ücretini geçiyoruz. 

Saç satımı ve kullanımı hakkında bilgiler: 

Saç satımı işlemi yakın zamana kadar yapılmamamktaydı. Artık günümüzde bunu bilmeyen bayan kalmadı. Ancak daha öncelerinde bu işlem bayanların farlık saç rengi ve saç modeli kullanmak istemelerinden dolayı ortaya çıkmıştır. Bunu içinde peruk dediğimiz yapay saç kullanılarak yapılıyordu. Günümüzde ise bu gerçek saçlar ile yapılmaktadır.

Peruk Nedir?

Orta Çağ'da Avrupalıların başlarındaki bitleri saklamak amacıyla ürettikleri gizleyicidir. Günümüzde ise güzellik amaçlıdır. Eski Mısır'da peruk kullanımının çok yaygın olduğu, aristokrat sınıfa mensup erkeklerin saçlarını kazıtıp, çoğu zaman yine daha uzun insan saçından yapılma, bazen de insan saçı - at kılı karışımından yapılma peruklar giydikleri bilinmektedir.

Antik Yunan'da ise peruklar bütün olarak değil, alın kısmına takılan parça olarak görülmektedir. Eski Yunan tiyatrosunda maskenin önenmli bir parçası olan ve bundan ötürü önemli bir yeri bulunan perukanın rengi oyuncunun canlandırdığu karaktere göre değişiklik göstermektedir. Gençler sarı, yetişkinler siyah, ihtiyarlar gri renkte perukalar takmışlardır. Eski Roma tiyatrosunda da canlandırılan role göre peruk rengi değişmiştir. Bunun haricinde Romalılar günlük yaşamda da peruk giymişlerdir. Gösteriş meraklısı zengin Romalı kadınlar üzerlerine altın tozu serpilmiş peruklar kullanmışlar ve Hıristiyanlık ilk kabul edildiğinde de kadınlar peruk kullanmaya devam etmişlerdir. O dönemlerde Roma'da büyük bir insan saçı pazarı kurulduğu bilinir. 692 yılında İstanbul'da yapılan bir toplantıda peruka takılması yasaklanmış fakat yüzyıllar içerisinde bu âdet unutulmuştur.

Kaynak: Wikipedia

Saç satmanın avantajları:

  1. İstediğiniz saç modelini yaptırma imkanınızın olması.
  2. Saçınızı kestirdiğinizde para kazanıyor olmanız.
  3. Bazı şartlar gereği saçınızı kestirmek zorunda kaldığınızda.
  4. Değişik bir modele sahip olabilmeniz.

 

 

 

 

Tarih: 17 Şubat 2017, 12:02 | Okuma Sayısı: 2871